Skip links

Date:
29 Ocak 2018

Diyarbakır; Doğu’da Batman Güney’de Şanlıurfa ve Mardin, Kuzey’de Elazığ ve Bingöl, Batı’da Malatya ve Adıyaman, Kuzeydoğu’da  Muş  illeriyle çevrilmiştir. Yüzölçümü ve gelişmişliğiyle Güneydoğu’nun Paris’i konumundadır. İnsanlığın yerleşik hayata geçmesiyle yaşıt bir yaşayan tarihtir.

Türkiye’nin halihazırda en zengin petrol yatakları Diyarbakır Bismil ilçesinin sınırları içerisindedir.  Memleketimizde senede çıkan 2.5 milyon ton ham petrolün yarısı Diyarbakır’dan elde edilir.  Çevreye ve insana herhangi bir kazada tehlikeli olacak bu maddeler için karayollarında tedbir alınmalıdır.

Ekonomisinin bir kısmı tarıma dayanmasıyla tarım ilaçlarına, yapay ve doğal gübrelere  olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Tehlikeli sınıfına dahil olan bu maddeler için taşınırken bir takım önlem alınmalıdır.

Diyarbakır Türkiye’nin en kalabalık onikinci şehridir. Nufusun artmasıyla sağlık sektörüne artan ihtiyaçla birlikte kimyevi  maddeler hayatlara daha çok girmiştir.

Avrupa Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kurumu olarak; Türkiye’nin bu nadide şehrinde karayollarında seyir eden her türlü tehlikeli maddenin riskini ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. Hizmetimizle şehrinize amedeyiz.

Daha fazla bilgi almak, sıkça sorulan soruları okumak ve sektörleri incelemek için TMGD sayfamızı inceleyiniz.

diyarbakir tmgd
error: Kopyalama Engellenmiştir.