Skip links

Hatay TMGD

Hatay Türkiye’nin en güneyinde bulunur. Hatay‘ın , batısında Akdeniz , doğusunda ve güneyinde Suriye,  kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye ve kuzeydoğusunda Gaziantep bulunur.

Hatay inanç turizm merkezi haline gelmiştir. Hiristiyanlarca kutsal sayılan dünyanın ilk kilise mağarası Saint Pier bulunmaktadır. Hatay’da  dünyanın ikinci büyük  mozaik kolleksiyonu  Hatay Arkeoloji Müzesinde bulunmaktadır.  Hatay tarih boyunca farklı kültürlere  ev sahipliği yapmış medenİyitler beşiği olmuşt Hatay‘ın ekonomisi tarım, sanayi ve ticarete dayanır. Sanayi ve ticaretin bol olduğu yerlerde Hatay TMGD gibi güvenlik danışmanlığı ihtiyacı doğmuştur.

Bu şehrin ekonomisi tarım, sanayi ve ticarete dayanır. Türkiye’nin en büyük entegre tesisi haline gelen İskenderun Demir ve Çelik fabrikası bulunmakta ve ekonomiye can vermektedir.  15 bin mertrekarelik bir alana kurulmuştur. 20 bin kişi çalışmaktadır. Ham demir, saf benzol, saf ksiol sovent, sodyum fenolat gibi kimyasallar üretilmektedir.

Hatay ilinde maden olarak dolomit çıkarılmaktadır. Şehirde 150 bin ton kapasiteli dolomit işletmesi bulunmaktadır.

Gelişmekte olan sanayisiyle Hatay kimyasal maddelerle daha çok karşılaşmaya başlamıştır. Ve karayollarında seyir halinde sık sık rastlanılmaktadır. Kimyasal maddeler taşınırken dikkat edilmesi gereken birtakım kurallar vardır. Avrupa Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kurumu olarak size Hatay TMGD hizmeti sunmaktayız.

Daha fazla bilgi almak, sıkça sorulan soruları okumak ve sektörleri incelemek için TMGD sayfamızı inceleyiniz.

Hatay TMGD
En Yakın Şubeyi Bul Bu Şehir İçin Fiyat Teklifi Al
Return to top of page

Hemen Ara