Skip links

Niğde TMGD

Niğde İç Anadolu Bölgesinin  güneydoğusunda bulunur. Niğde ili; Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinden oluşmaktadır.  Gümüşler, Çamardı, Gebere barajı, Ziga kaplıcası, Çiftehan kaplıcası, Kemerhisar içmesi, Göllüdağ höyüğü, Eski Gümüşler manastırı, Alaeddin cami, Sungur Bey cami, Akmedrese, Acem höyük, İhlara eserleri, Eğri minare görülmesi gerek tarihi yerleridir.

Tarım  Niğde ilinin ekonomisini oluşturur.  Nüfûsun % 70’i tarımla geçinir.  Sanayileşme gelişimi son yıllarda hızlı bir artış göstermişrtir. çimento fabrikası, Bor Şeker Fabrikası, un fabrikaları, peynir-tereyağ fabrikası, Niğde Meyvesuyu ve Gıdâ Sanâyii A.Ş., beton direk fabrikası, biriket-tuğla fabrikaları, Ulukışla Alçıtaşı İşletmesi, otomobil yedek parça (rotbaşı, rotel ve rot çubuğu) îmâl eden fabrika ve Birko Halı Fabrikası başlıca sanayi kollarıdır. Fabrikaların bu kadar bol olduğu bu şehrimizde Niğde TMGD ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Uzman ekibimiz ile raporlama, önleme ve cezai işlemlerden sizi koruyoruz.

Niğde toprakları maden bakımından zengindir. Demir, çinko, kurşun, civa, volfram, bakır, kükürt, gümüş, altın, antimon, kaolin ve alçıtaşı çıkarılmaktadır.

Ekonominin gelişmesiyle birlikte kimyasal maddeler daha çok hayata  girmiştir. Karayollarında kimyasal maddeler taşınırken  risk oluşturabilir. Bunu önlemek amacıyla bakanlıkça yetkilendirilmiş Avrupa Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı kurumu olarak sizlere Niğde TMGD hizmeti vermekteyiz.

Daha fazla bilgi almak, sıkça sorulan soruları okumak ve sektörleri incelemek için TMGD sayfamızı inceleyiniz.

Niğde TMGD
En Yakın Şubeyi Bul Bu Şehir İçin Fiyat Teklifi Al
Return to top of page

Hemen Ara