Skip links

Nevşehir TMGD

Nevşehir ili turizm konusunda ülkemizin sayılı bölgelerindendir. Bu ilin isimi çoğunlukla turizm ile yan yana kullanılmaktadır. Özellikle Avanos, Ürgüp, Göreme bölgeleri ülke dışına taşan bir ünvana sahiptir. Ancak Nevşehir ili sadece turizmden ibaret değildir. Gelişen sanayi ve alt yapısı ile Nevşehir TMGD ihtiyacı da ortaya çıkmaktadır.

Nevşehir il nüfusunun büyük çoğunluğu geçimini sanayi ve tarımdan sağlamaktadır. Sanayi açısından bakıldığında birçok fabrika halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Sektör olarak yoğun çalışma olarak tekstil büyük öneme sahiptir. Tarım ve hayvancılık büyük işlem hacmine, istihdama sahip olmasına rağmen göz ardı edilmektedir, sanayileşmeye daha fazla önem verilmektedir. Niğde de bulunan beton ve çimento tesisleri ilin inşaat konusunda gelişmekte olduğunu gösteren verilerdir. Kalsit madenleri, iplik, şarap, patates, un, meyve suyu, şeker fabrikaları mevcuttur. Niğde Sanayi odasında yine birçok mermer, kimya, mobilya fabrikası mevcuttur. Maden, inşaat ve enerji konulu birçok şantiye ve işletme faaliyet göstermektedir.

Bu sektörlerin tamamı tehlikeli madde ile faaliyetleri mevcuttur. Küçük ölçekli olsa bile bazı firmalar farkında olmaksızın tehlikeli madde ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Ancak Tehlikeli madde ile faaliyetlerinde olması gereken faaliyet belgelerini henüz temin etmemişlerdir. Konusunda uzman ekibimiz Nevşehir TMGD olarak ihtiyacınız olan doğru danışmanlık hizmetini vermek için buradayız.

[content_block id=851]
Nevşehir TMGD
En Yakın Şubeyi Bul Bu Şehir İçin Fiyat Teklifi Al
Return to top of page