Skip links

Date:
29 Ocak 2018

Türkiye’nin Tehlikeli Madde Taşımacılık Danışmanlığında ki öncü Firmalarından Avrupa TMGD, İzmir bölge illerinden Manisa da faaliyetlerini Manisa TMGD sürdürmektedir.

Manisa  400.000 ‘e yaklaşan nüfusu ile birlikte  İzmir, Aydın, Denizli, Uşak ve Kütahya  gibi komşu illere sahiptir. Manisa ilinin ekonomisi tarım ve sanayiye dayanır. Gayri sâfî hâsılanın % 35’i tarımdan, % 30’u sanayiden elde edilir. Faal nüfûsun % 75’i tarım ve ormancılıkla uğraşır. % 10’u sanayi sektöründe çalışır. Manisa sanayi bakımından ileri, madencilikte zengin, tarımda ise Türkiye’de en çok üzüm, pamuk, tütün ve zeytin yetiştiren bir ildir.

Enerji sektöründe ise Soma Termik A. B. Santralleri Türkiye’nin büyük ve önemli enerji istihsal merkezlerinden biridir. 1970’ten sonra çeşitli sanayi kollarıyla ilgili fabrikalar kurulmuştur. Geniş bir sanayi bölgesi vardır. Sanayi her geçen gün hızla gelişmektedir. Çok sayıda yağ, sabun, dokuma, çırçır, un, kiremit, tuğla fabrikaları ve bıçkı-hızar atölyelerinden başka, büyük sanayi kuruluşları Termik Santrali, kömür işletmeleri, dokuma, un, yem, yağ, beton direk, giyim, elektrik motorları, alüminyum radyatör, seramik, sıhhi tesisat gereçleri, ayakkabı, mobilya, elektronik eşya, tarım makinaları, konserve, süt tozu, yonga ve levha, kola fabrikalarıdır.

Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurduğumuz zaman Manisa da Tehlikeli Madde faaliyetinin bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Tehlikeli Maddelerin sebep olduğu kazaların İnsan sağlığına ve çevreye zararının ,ülkemizde ve Dünyada boyutları gözler önündedir.Tüm bu nedenlerden dolayı Avrupa TMGD olarak firmamızın misyonu çerçevesinde güvenilir hizmete , kaliteli bilgiye profesyonel ekibimiz ile birlikte en kısa sürede Manisa TMGD hizmetini ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Daha fazla bilgi almak, sıkça sorulan soruları okumak ve sektörleri incelemek için TMGD sayfamızı inceleyiniz.

Manisa TMGD
error: Kopyalama Engellenmiştir.